kupno-firmy-w-czechach

Kupno firmy w Czechach to przedsięwzięcie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Powodem może być to, że Republika Czeska jest wyjątkowo przyjaznym krajem w stosunku do nowych przedsiębiorców. Dla polskich biznesów, założenie firmy w kraju naszych południowych sąsiadów jest dużo łatwiejsze, a jej prowadzenie znacznie mniej skomplikowane.

Dlaczego polscy przedsiębiorcy wybierają Czechy?

Jeszcze dekadę temu Republika Czeska dla wszystkich była krajem legendarnego krecika, knedli i wyśmienitego piwa. Wszyscy lubili ten otwarty i przyjazny kraj ale wielu myślało, że tworzeniu biznesów na jego terenie. Od kilku lat jednak mamy do czynienia z niemalże masową emigracją biznesową do kraju naszych południowych sąsiadów.

Media od jakiegoś czasu rozpisują się o czeskim eldorado, a mieszkańcy przygranicznych miejscowości porzucają swoje posady, ale znaleźć pracę lub założyć własną firmę w Czechach. Wejście do Unii Europejskiej otworzyło mieszkańcom Europy wiele furtek. Polscy przedsiębiorcy przestali ograniczać się do działalności na terenie własnego kraju.

Co zatem sprawiło, że Czechy stały się ulubionym kierunkiem polskich przedsiębiorców. Czynnikiem, który wyjątkowo zachęca do założenia firmy w Czechach są wyjątkowo niskie koszty związane z jej prowadzeniem. System podatkowy jest dużo bardziej przyjazny dla przedsiębiorców, a biurokracja mocno uproszczona. Co więcej okazuje, się, że ludzie mieszkający na terenie Czeskiej Republiki są dużo mniej zestresowani i zdecydowanie bardziej otwarci. To wszystko sprawia, że kupno firmy w Czechach stało się tak popularną procedurą.

Na czym polega kupno firmy w Czechach?

Istnieją firmy, które zajmują się profesjonalną obsługą klientów w zakresie zakładania i prowadzenia spółki w Czechach. Oferują one możliwość kupna firmy gotowej do natychmiastowego rozpoczęcia działalności. Firmy te przejmują od klienta wszystkie obowiązki związane z załatwianiem spraw formalnych, takich jak założenie firmy, wynajem siedziby firmy czy sprawy notarialne.

Siedziba spółki w Czechach jest dość interesującą sprawą. Tak naprawdę firma może mieć siedzibę wirtualną, jeśli tyko spełnia określone warunki. Firmy, które zajmują się sprzedażą spółek w Czechach oferują możliwość zarejestrowania firmy w ich siedzibie w ramach współpracy. Koszty związane z kupnem firmy w Czechach wahają się w okolicach piętnastu tysięcy czeskich koron. Opłata ta obejmuje zakup gotowej spółki, poświadczenie podpisów oraz złożenie wniosku o rejestrację w Rejestrze Handlowym.