Tradycyjna hala przemysłowa może stanowić dla nowego inwestora znaczące obciążenie budżetu inwestycji. Dlatego też ciekawą alternatywą dla osób, którym zależy na równie dobrych i zdecydowanie tańszych rozwiązaniach, jest wynajem namiotów przemysłowych, zwanych też halami namiotowymi. Namioty przemysłowe w żaden sposób nie przypominają niczego, co kojarzy nam się z namiotem. Zostały tak nazwane, ponieważ według przepisów prawa budowlanego, dach konstrukcji pokryty musi zostać plandeką. W żaden sposób nie umniejsza to zaletom hal namiotowych, które są solidne i trwałe.

Czym są namioty przemysłowe?

Choć hala namiotowa z reguły jest budynkiem tymczasowym, okres jej intensywnej eksploatacji może wynosić nawet 10 lat. Namioty przemysłowe są tańszą alternatywą dla tradycyjnych hal przemysłowych. Namioty przemysłowe to pomieszczenia służące do głównie do magazynowania towarów. Są to trwałe i solidne konstrukcje, które mają wiele zalet. Do najważniejszych z nich należą przede wszystkim stosunkowo niskie koszty ich wynajmu, trwałość konstrukcji, możliwość jej transportu do dowolnego miejsca oraz szybki czas jej powstawania. Niektórym profesjonalnym firmom wystarczy jeden dzień na pełne rozłożenie konstrukcji.

Wynajem namiotów przemysłowych – to się opłaca!

Wynajem namiotów przemysłowych to coś, co zwyczajnie się opłaca, zwłaszcza tym inwestorom, którzy dopiero rozwijają swoją działalność produkcyjną. Dużą zaletą hal namiotowych jest przede wszystkim ich mobilność i możliwość ich montażu w niemalże każdym miejscu. Montaż namiotu przemysłowego nie wymaga bowiem wcześniejszego wylewania fundamentów. Co więcej, budowa takiej konstrukcji zajmuje profesjonalnym firmom zaledwie jeden dzień.

Wynajem namiotów przemysłowych – cena

Koszty wynajmu namiotów przemysłowych są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, lecz ogólnie można przyjąć, że średni koszt wynajmu 1m2 zaczyna się od 8 złotych. Cena wynajmu hal namiotowych uzależniona jest przede wszystkim od ich wielkości, okresu, na jaki wynajmujemy halę oraz zastosowanych rozwiązań. Powszechnie uznaje się, że im dłuższy okres najmu, tym tańsze są jego koszty, dlatego warto inwestować w wynajem długoterminowy.

Kiedy warto pomyśleć o zakupie własnego namiotu przemysłowego?

Kupno własnej hali namiotowej przez inwestora, który dopiero rozwija swoją działalność, nie jest dobrym posunięciem. Nie tylko znacząco obciążą to budżet, ale także nie gwarantuje sukcesu inwestycji. Na zakup własnego namiotu przemysłowego mogą decydować się ci przedsiębiorcy, którzy przewodzą bardzo dobrze prosperującym firmom. Początkującym przedsiębiorcom radzi się jednak skorzystanie z opcji wynajmu.